Większość wykonywanych zawód wiąże się z udzielaniem pomocy drugiemu człowiekowi. Piekarz dostarcza chleb, aby inni nie byli głodni, krawiec dba o to, żeby mieli się w co ubrać. A adwokat? Adwokat kraków jest po to, aby pomagać, kiedy pojawiają się kłopoty z zakresu prawa. Oczywiście wszędzie pojawia się kwestia, że pomoc ta nie ma charakteru bezinteresownego bo przecież za chleb, ubranie czy porady prawne musimy zapłacić. Jednak drugiej strony musimy wziąć pod uwagę fakt, że wielu z nich zostało, kim zostało, bo takie w sobie mieli powołanie. Dla nich najważniejsze jest, aby rzetelnie służyć pomocom drugiemu człowiekowi. A wypłata jest dla nich po prostu nagrodą za wypełnianie swojej misji.

Etyka zawodowa zobowiązuje

Wiele osób uważa, że porady prawne to usługa wymyślona po to, aby ktoś miał źródło łatwego zarobku. Ale jest to myślenie bardzo stereotypowe i niezwykle krzywdzące, ponieważ w zawodzie adwokata obowiązują zasady etyki zawodowej, której on stara się nie łamać. Udzielając porad prawnych staje na straży praw swojego klienta, pomaga mu uczciwie rozwiązać jego problem, nadać mu odpowiedni tor, który pozwoli na szybkie, uczciwe i po myśli klienta załatwienie całej sprawy. Etyka zawodowa zobowiązuje i w świecie adwokackim chyba każdy zdaje sobie z tego doskonale sprawę.

Spotykamy się tyle razy, ile trzeba

Porady prawne udzielane są zawsze w sposób indywidualny. I choćby klient zgłosił się z identycznym przypadkiem, jak jego poprzednik, do jego sprawy należy podejść w sposób indywidualny, ponieważ każda sprawa różni się minimalnymi szczegółami. Podczas pierwszego spotkania, adwokat dokonuje analizy sytuacji prawnej. Wyjaśnia swojemu klientowi, co ona dla niego oznacza i jakie może mieć konsekwencje. Proponuje również możliwe rozwiązania, i jeśli istnieje możliwość rozwikłania wszystkiego podczas jednego spotkania, dąży do tego, aby tak się stało. Jeśli jednak konieczne są następne spotkania, proponuje je swojemu klientowi.

Uczciwość i dyskrecja

To dwie cechy, jakie charakteryzują profesjonalnie udzielane porady prawne. Jeśli są przestrzegane, mamy do czynienia z naprawdę dobrym, rzetelnym adwokatem.